Ministerstwo Zdrowia: 418 nowych zakażeń koronawirusem, nie żyje 37-latek. Najwyższy wzrost od 17 czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 418 przypadkach koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych zakażeń, ponad sto, zdiagnozowano w województwach śląskim i mazowieckim.
Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach

W czwartek 23 lipca liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła o 418 do 41 580 przypadków. Z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 9 pacjentów, w związku z czym bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 1 651. Za wyleczonych uznaje się już 31 541 pacjentów. 

Ministerstwo Zdrowia: od początku epidemii zakażenie koronawirusem stwierdzono u 41 tys. osób

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw:  śląskiego (110), mazowieckiego (104), małopolskiego (75), łódzkiego (33), opolskiego (21), podkarpackiego (20), wielkopolskiego (15), zachodniopomorskiego (10), lubuskiego (9), dolnośląskiego (7), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2), podlaskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1) i lubelskiego (1).

"Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Grudziądz, 37-M, 65-M Racibórz, 76-M Tychy, 78-K Zawiercie, 83-M Łańcut, 77-K, 63-M Zgierz, 80-M Wschowa. Większość osób miała choroby współistniejące" - napisał resort zdrowia.

W czwartek do Warszawy przyjedzie pierwsza grupa górników ze Śląska, którzy zostali wyleczeni z zakażenia koronawirusem. Osoby te oddadzą osocze w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w ramach projektu badawczego, w ramach którego osocze ozdrowieńców przetaczane jest chorym na COVID-19. -Przeciwciała w nim zawarte pozwalają przetrwać, dają czas na walkę organizmu, na wytworzenie własnych przeciwciał. Czasem po jednej dawce mamy spektakularny efekt - powiedziała w rozmowie z Onetem prof. Grażyna Rydzewska z CSK MSWiA. Lekarze z tego szpitala zaoferowali w zamian kompleksowe badania górników. W większości ozdrowieńcy ci nie mieli objawów choroby, jednak zakażenie mogło zostawić ślad w ich organizmie. W związku z tym wykonane zostaną badania krwi, układu oddechowego i serca.

Więcej o: