Ministerstwo Zdrowia: 380 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej znów na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby testy laboratoryjne potwierdziły 380 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło kolejnych sześć osób chorych na COVID-19. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia od początku epidemii zwiększyła się do 41 162.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w ciągu doby odnotowano 380 nowych zakażeń koronawirusem. W tym samym czasie 368 chorych wyzdrowiało. Liczba  aktywnych infekcji wynosi obecnie 8 381.

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

MZ: 380 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło sześć zakażonych osób

Nowe infekcje, które potwierdzono w ciągu doby, dotyczą: 113 osób z województwa śląskiego, 50 osób z województwa małopolskiego, 46 osób z województwa mazowieckiego, 33 osób z województwa łódzkiego, 22 osób z województwa wielkopolskiego, 20 osób z województwa opolskiego, 18 osób z województwa dolnośląskiego, po 17 osób z województw podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego, 13 osób z województwa pomorskiego, po 7 osób z województw lubelskiego i świętokrzyskiego, 6 osób z województwa zachodniopomorskiego, 5 osób z województwa podlaskiego, 4 osób z województwa lubuskiego i 2 osób z województwa pomorskiego.

Resort zdrowia poinformował też o śmierci sześciu zakażonych osób. Są to: dwie 88-letnie kobiety leczone w Poznaniu i w Gorzowie Wielkopolskim, 69-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, a także dwóch mężczyzn w wieku 80 i 75 lat oraz 69-letnia kobieta, którzy przebywali w szpitalu w Zgierzu.

Liczba wszystkich potwierdzonych przypadków od początku epidemii w Polsce wzrosła do 41 162. Zmarło dotychczas 1 642 pacjentów.

Resort zdrowia poinformował, że liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 37 osób i wynosi obecnie 1 644, a liczba zajętych respiratorów wynosi niezmiennie od wczoraj 73.

Najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce:

Więcej o: