Koronawirus w Brazylii. Przekroczono kolejną granicę. Już 2 mln zakażeń i 80 tys. zgonów

Brazylia to - obok USA - drugie najgorzej doświadczone przez koronawirusa państwo na świecie. W ciągu minionych 24 godzin stwierdzono tu ponad 21 tys. nowych przypadków zakażeń, a liczba zgonów przekroczyła barierę 80 tys. Zakażenie stwierdzono też u dwóch kolejnych ministrów.

Koronawirus nie słabnie w Brazylii. Największe państwo Ameryki Południowej przekroczyło kolejną granicę - 80 tys. ofiar śmiertelnych. W tle rosnącej liczby nowych zakażeń oraz zgonów, toczy się dyskusja dotycząca wykorzystania hydroksochlorochiny w leczeniu chorujących na COVID-19.

Zobacz wideo Rekordy zakażeń, prezydent na wojnie z sądami. Brazylia ma problem nie tylko z koronawirusem [OKO NA ŚWIAT]

Koronawirus w Brazylii. Przekroczono granicę 80 tys. zgonów

Brazylia jest drugim państwem, zaraz po USA z największą liczbą zakażeń oraz zgonów. W poniedziałek w Brazylii odnotowano 21 749 przypadków zakażenia oraz 718 zgonów. Łączna liczba zakażonych w Brazylii wynosi już 2 121 645 osób. Zmarło 80 251 osób.

Epicentrum koronawirusa jest stan Sao Paolo na południu Brazylii. W najliczniej zamieszkanym regionie w całym kraju wykryto już 415 tys. zakażeń oraz 19 tys. zgonów. Na drugim miejscu znajduje się stan Rio de Janeiro, gdzie zanotowano ponad 12 tys. zgonów.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca uwagę na to, że faktyczna ilość zakażonych w Brazylii może być znacznie wyższa. Powodem takiego stanu rzeczy jest niewystarczająca ilość wykonywanych testów.

Prezydent Brazylii zachęca do leczenia hydroksychlorochiną

Na COVID-19 choruje już prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, i kilku wysokich rangą oficjeli państwowych. Do tej list dołączyli minister edukacji, Milton Ribeiro, oraz minister ds. obywatelstwa, Onyx Lorenzoni.

Brazylijskie Stowarzyszenie Chorób Zakaźnych (SBI) opublikowało raport, w którym wzywa pracowników służby zdrowia do zaprzestania stosowania hydroksychlorochiny w celu leczenia koronawirusa.

Według organizacji stosowanie związku chemicznego nie jest skuteczne w walce z wirusem, a może wręcz wywołać powikłania zdrowotne. Zwolennikiem stosowania hydroksychlorochiny jest prezydent Bolsonaro.

Polityk wielokrotnie bronił stosowanego przez siebie leku. W nowym tweecie, stwierdził, że stosowanie nie zatwierdzonych farmaceutyków nie jest niczym nowym w medycynie dopóki zgadza się na to pacjent.

Więcej o: