Grecja. Na Zakhyntos wykryto koronawirusa u turysty. Zakażonym jest Polak, trafił na kwarantannę

Wyspa Zakynthos to jeden z najpopularniejszych kierunków dla polskich turystów udających się do Grecji. Jak dowiedział się portal o2.pl, wśród zagranicznych turystów przebywających na miejscu wykryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, chodzi o Polaka.

Polak, u którego wykryto COVID-19 przebywał w miejscowości Tsilivi. Próbkę do badania pobrano tuż po przylocie turysty na Zakhyntos.

Zobacz wideo Paweł Kowal o przyszłości Platformy Obywatelskiej

Grecja. Na Zakhyntos wykryto koronawirusa u polskiego turysty. Razem z rodziną przeniesiono go do kwarantanny

Ambasada RP w Atenach potwierdziła w rozmowie z portalem o2.pl, że Polak znajdujący się Zakhyntos, jest zakażony SARS-CoV-2.

Kiedy u mężczyzny wykryto zakażenie koronawirusem, przeniesiono go wraz z rodziną do hotelu, specjalnie przygotowanego do odbywania kwarantanny. Służby zajmują się sprawdzeniem, kto mógł mieć kontakt z zakażonym Polakiem.

Miejscowe władze zapewniają, że to odosobniony przypadek, a odizolowanie turysty odbyło się zgodnie z wcześniej przygotowanymi procedurami. Grecja jest krajem, w którym epidemia koronawirusa przybrała łagodny charakter. Łącznie stwierdzono 4 tys. przypadków zakażeń oraz 194 zgony.

Więcej o: