Koronawirus w Brazylii. Liczba zakażonych zbliża się do dwóch milionów. Eksperci mówią o zaniżonych statystykach

Ministerstwo Zdrowia Brazylii poinformowało w środowym raporcie, że w ciągu doby stwierdzono 39 924 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba Brazylijczyków, którzy zakazili się wirusem SARS-CoV-2, zbliżyła się tym samym do dwóch milionów.

W ciągu zaledwie jednej doby w Brazylii stwierdzono 39 924 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Eksperci szacują, że za dwa-trzy dni kraj ten przekroczy liczbę dwóch milionów potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Do środy 15 lipca w Brazylii stwierdzono 1 996 748 przypadków koronawirusa i 75 366 zgonów związanych z chorobą COVID-19.

Zobacz wideo Zbigniew Girzyński komentuje słowa premiera na temat „odwrotu koronawirusa”

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA, Brazylia druga

Brazylia jest drugim najmocniej dotkniętym przez pandemię koronawirusa krajem świata. Więcej zakażeń odnotowano tylko w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie statystyki mówią o prawie 3,5 miliona zakażonych koronawirusem i blisko 138 tysiącach zmarłych. Trzecim krajem pod względem liczby zakażeń koronawirusem są Indie. W tym kraju obecność koronawirusa stwierdzono u ponad 968 tysięcy osób, spośród których 24 914 zmarło.

Część ekspertów twierdzi, że statystyki dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Brazylii mogą być bardzo zaniżone. Niektóre szacunki z czerwca mówiły o nawet 10 milionach zakażonych - pisze CNBC

Więcej o: