Kolejne ognisko koronawirusa w Polsce. Jeden chory na weselu, ponad 300 osób w kwarantannie

Po weselu, w którym udział brała osoba zakażona koronawirusem, ponad 300 przebywa w kwarantannie. COVID-19 wykryto już u 15 gości, a sanepid wciąż czeka na resztę wyników.

Jak podają wadowice24.pl, po weselu w gminie Mucharz koło Wadowic rośnie liczba zakażonych koronawirusem. COVID-19 wykryto u 15 gości weselnych, ale, jak zaznacza portal, chorych może być znacznie więcej, ponieważ wciąż przeprowadzane są badania w kierunku SARS-CoV-2. W związku z tym ponad 300 osób objętych jest kwarantanną.

Portal podkreśla, że większość chorych przechodzi infekcję bezobjawowo lub lekko. Widoczne objawy wskazujące na COVID-19 wystąpiły u pierwszej osoby z wesela, u której wykryto patogen. Wadowice24.pl dowiedziały się także, że wśród zakażonych jest pan młody.

Koronawirus na pogrzebie

W sobotę 2 lipca 2020 roku na Pęksowym Brzysku w Zakopanem odbył się pogrzeb Zofii Karpiel-Bułecki, a po nim została zorganizowana stypa. Później okazało się, że jeden z uczestników uroczystości był w zarażony wirusem SARS-CoV-2.

W środę władze Zakopanego, jak podaje tvn24.pl, potwierdziły, że dotychczas zakażenie koronawirusem stwierdzono u 40 osób w powiecie tatrzańskim, z czego większość to uczestnicy pogrzebu. Jednak chorych na COVID-19 może być więcej. Część żałobników wciąż czeka na wyniki badań.

Zobacz wideo Zbigniew Girzyński komentuje słowa premiera na temat „odwrotu koronawirusa”
Więcej o: