Ponad 150 osób zakaziło się koronawirusem na weselu w Małopolsce. Trwa wielka kwarantanna

Co najmniej 151 osób zakaziło się koronawirusem na weselu we wsi Nawojowa w województwie małopolskim. Na kwarantannę skierowano blisko tysiąc kolejnych. - To obecnie najpoważniejsze ognisko w Małopolsce - informują przedstawiciele lokalnego sanepidu.

Wesele we wsi Nawojowa w województwie małopolskim stało się ogromnym ogniskiem koronawirusa - opisują Polsat News i "Wyborcza Kraków". Pierwsze zakażenia wykryto na dwa tygodnie po weselnej imprezie, która odbyła się 11 czerwca - w Boże Ciało. Po tym, jak SARS-CoV-2 potwierdzono u dziewięciu osób, przebadano wszystkich gości weselnych i obsługę sali. U pracowników testy wyszły negatywne, ale zakażeń wśród weselników wciąż przybywało.

Zobacz wideo Czy pandemia koronawirusa to już historia dla branży bukmacherskiej?

Koronawirus na weselu w Małopolsce. Zakażonych jest już 151 osób. "Najpoważniejsze ognisko"

Obecnie zakażonych jest już 151 osób, 19 z nich przechodzi COVID-19 na tyle ciężko, że muszą przebywać w szpitalu - opisuje "GW". 132 osoby pozostają w domowej izolacji, a blisko tysiąc skierowano na kwarantannę. - To obecnie największe i najpoważniejsze ognisko koronawirusa w Małopolsce - powiedziała w rozmowie z "Wyborczą" rzeczniczka krakowskiego sanepidu, Dominika Łatak-Glonek. Jak zaznaczyła, wśród zakażonych są nie tylko weselnicy, ale także osoby, które później miały z nimi kontakt.

To już kolejny przypadek koronawirusa na weselu. Jak opisywaliśmy, wcześniej do podobnej sytuacji doszło w Wielkopolsce - po zabawie weselnej zakażenie wykryto u co najmniej 77 osób.

Więcej o: