Na sesji w Sulejowie był zakażony radny. Trwają badania, ponad 100 osób objętych kwarantanną

Jedna sesja rady w Sulejowie sprawiła, że nawet do 120 osób przebywa teraz w kwarantannie, w tym m.in. burmistrz i radni. Okazało się, że jeden z radnych był zakażony, o czym dowiedział się 6 lipca. Urząd trzeba było zamknąć, trwają badania pracowników i urzędników.

Urząd Miejski w Sulejowie (woj. łódzkie) został prawie całkowicie zamknięty 7 lipca. Decyzja była spowodowana podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników urzędu. Urząd będzie zamknięty do piątku 10 lipca, jednak z jednym wyjątkiem: mogą go odwiedzać mieszkańcy, którzy chcą załatwić sprawy związane z wyborami prezydenckimi.

Jak opisuje portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl, wszystko zapoczątkowała sesja rady miejskiej i gminy w Sulejowie, na której był radny zakażony koronawirusem.

Sesja odbyła się 30 czerwca, a 6 lipca u radnego wykryto koronawirusa. Szereg osób skierowano w związku z tym na kwarantannę, burmistrza miasta, radnych, pracowników, a także petentów. Pod znakiem zapytania stanęła też organizacja wyborów, ponieważ na kwarantannę trafiły osoby, które są odpowiedzialne za ich przeprowadzenie.

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?

Wybory prezydenckie 2020. 120 osób na kwarantannie, ale wybory "bez przeszkód"

Według szacunków, które podała Polska Agencja Prasowa, kwarantanną objęto do nawet 120 osób, w tym rodziny urzędników i radnych. Czekano więc na wyniki testów. 9 lipca na stronach gminy Sulejów poinformowano, że:

W pierwszej kolejności testy wykonano osobom poddanym kwarantannie, odpowiedzialnym za przeprowadzenie wyborów na terenie naszej gminy. U żadnej z nich nie stwierdzono zakażenia, a to oznacza, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się bez przeszkód.

Dodatkowo przekazano, że przebadano innych urzędników magistratu w Sulejowie (tych nie poddano wcześniej kwarantannie, nie mieli kontaktu z zakażonym).

Z kolei radni, sołtysi oraz wszyscy inni, którzy mogli ulec zakażeniu i przebywają na kwarantannie będą sukcesywnie poddawani wymazom, zlecanym przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Próbka od burmistrza Wojciecha Ostrowskiego ma zostać pobrana w piątek

- czytamy w stanowisku gminy.

Więcej o: