Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro z pozytywnym testem na koronawirusa. Wcześniej mówił, że to "mała grypa"

Brazylijski prezydent Jair Bolsonaro poinformował, że został przebadany pod kątem koronawirusa. Test dał pozytywny wynik. Wcześniej Bolsonaro lekceważąco wypowiadał się na temat epidemii, a do niedawna nawet nie nosił maseczki.

Jak podaje CNN, Jair Bolsonaro o zakażeniu koronawirusem poinformował w brazylijskiej telewizji. - Wszyscy wiedzieli, że prędzej czy później dosięgnie to znaczącą część populacji - powiedział Bolsonaro i dodał, że test, który zrobiono mu w poniedziałek, dał pozytywny wynik.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Prezydent Brazylii znany był dotychczas z lekceważenia zagrożenia, mimo że jego kraj należy do państw z największą liczbą chorych na COVID-19. Niedawno informowaliśmy, że sąd nakazał Bolsonaro nosić maseczkę. Wyrok zapadł po tym, jak prezydent Brazylii wielokrotnie pojawiał się na wiecach politycznych z odkrytymi ustami. Jak podawały media, w trakcie jednego z takich spotkań prezydent kasłał, nie zakrywając przy tym ust, w innej sytuacji zaś kichał w dłoń, po czym ściskał rękę starszej kobiety.

Zobacz wideo Prezydent Brazylii czci rocznicę krwawego zamachu stanu

CNN przypomina, że Bolsonaro drwił z zagrożenia, nazywając koronawirusa "małą grypą". Optował też za ponownym otwarciem kraju, mimo że liczba przypadków zakażenia koronawirusem zaczęła drastycznie wzrastać. Krytykował też władze lokalne w Brazylii, które utrzymywały nakaz dystansu społecznego. 

W Brazylii z powodu koronawirusa zmarło już ponad 65 tys. osób. Dotychczas potwierdzono ponad 1,6 mln zakażeń.

Więcej o: