Mazowsze. Przyjęcie pierwszokomunijne ogniskiem koronawirusa. Zakażenie potwierdzono już u ośmiu osób

U kilku osób uczestniczących pod koniec czerwca w przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Wieniawie (woj. mazowieckie) potwierdzono obecność koronawirusa. W uroczystości brała udział osoba zakażona, od której zaraziły się kolejne osoby z rodziny.

Jak poinformowała we wtorek Polską Agencję Prasową dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przysusze Jolanta Wilk, pozytywny wynik najpierw potwierdzono u ciotki dziecka, które przystępowało do Pierwszej Komunii Świętej. Była ona jednym z gości na przyjęciu towarzyszącym uroczystości. Od niej zaraziły się kolejne osoby z rodziny.

W sumie na ten moment mamy zakażonych osiem osób, które przebywają w izolacji, a siedemnaście osób objęto kwarantanną

- przekazała PAP szefowa sanepidu. Dodała, że 20 innych uczestników przyjęcia, będących mieszkańcami powiatów radomskiego, szydłowieckiego i radomszczańskiego skierowano do miejscowych stacji sanepidu. Niewykluczone, że część z tych osób może być także zarażona.

Koronawirus w Polsce

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 257 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz siedmiu zgonach. Dotychczas w Polsce COVID-19 stwierdzono u 36 412 osób. Zmarło 1528 chorych.

Zobacz wideo Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: