Ostrzeszów. Koronawirus u 21 gości weselnych. Liczba zakażonych może być jednak większa

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrzeszowie poinformowała o 21 pozytywnych testach na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszyscy zakażeni to goście weselni, którzy brali udział w uroczystości pod Ostrzeszowem.

Pechowe wesele miało miejsce 20 czerwca pod Ostrzeszowem w województwie wielkopolskim. Tamtejszy sanepid informuje, że może to nie być ostateczna liczba zakażonych gości, bowiem epidemiolodzy nie otrzymali jeszcze wszystkich wyników.

Pierwsze objawy kilka dni po weselu. Wszyscy uczestnicy poddani kwarantannie

Na weselu, które odbyło się w jednym z lokali pod Ostrzeszowem bawiło się około 80 osób - informuje portal www.ostrzeszow.naszemiasto.pl. Pierwsza część przeprowadzonych testów dała pozytywne wyniki (łącznie 21), ale nie wyklucza się, że ostateczna liczba zakażonych będzie jeszcze większa.

Kilka dni po uroczystości weselnej okazało się, że jedna z osób wykazuje objawy świadczące o zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2. Tamtejszy sanepid podjął decyzję o przymusowej kwarantannie dla pozostałych uczestników - łącznie ponad 70 gości i pięć osób z obsługi.

Pechowe powiaty. To nie pierwsze przypadki zakażenia

Osoby, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem zostały skierowane na izolację. Pozostali goście, u których badania póki co nie potwierdziły zakażenia, przechodzą kwarantannę. Zdecydowana większość osób przechodzi chorobę bezobjawowo.

Wszyscy zakażeni pochodzą z trzech wielkopolskich powiatów: ostrzeszowskiego, kępińskiego i ostrowskiego, a także z powiatu tyskiego w województwie śląskim. Trzy pierwsze powiaty mają sporego pecha - w maju w Kępnie wykryto ognisko wirusa w fabryce mebli Wersal.

Zobacz wideo Zbigniew Girzyński komentuje słowa premiera na temat „odwrotu koronawirusa”
Więcej o: