Lubelskie. Urząd i targowisko w gminie Piszczac zamknięte. Ogniska koronawirusa w dwóch kościołach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej opublikował komunikat, w którym zwraca się do uczestników mszy świętych odprawianych w gminie Piszczac (woj. lubelskie). Osoby biorące udział w ceremoniach mogą być narażone na zakażenie koronawirusem.

Liczba osób z pozytywnymi testami na obecność koronawirusa w gminie Piszczac jest coraz większa. Tamtejszy sanepid poszukuje osób, które mogły być bezpośrednio narażone na zakażenie.

Poszukiwani uczestnicy mszy świętych. Osiem nowych przypadków zakażenia w gminie

Komunikat skierowany jest do osób, które wzięły udział w mszach świętych i przystępowały do komunii świętych i spowiedzi w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu od 10 czerwca do 2 lipca. Drugim miejscem jest kościół p.w. NMP Królowej Polski w Kościeniewiczach, w którym najbardziej narażeni na zakażeni są wierni uczestniczący w ceremoniach w okresie od 1 do 3 lipca.

W niedzielnym raporcie Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 14 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Osiem zakażonych osób pochodzi z powiatu bialskiego, na terenie którego leży gmina Piszczac.

Poszukiwania ,,pacjenta zero". Urząd i targowisko zamknięte

Lokalne służby pracują nad ustaleniem źródła zakażenia. Do tej pory nie udało się ustalić, w jaki sposób koronawirus pojawił się na terenie gminy Piszczac. Próbki do badań zostały pobrane od ponad 100 osób.

Wskutek wykrycia nowego ogniska zamknięty został lokalny urząd oraz targowisko. - Od dnia 06.07.2020r. do odwołania Urząd Gminy będzie zamknięty dla interesantów. Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, która wykluczy inny niż osobisty sposób załatwienia sprawy. Do odwołania zamknięte zostaje targowisko gminne przy ulicy Cmentarnej - brzmi komunikat na stronie Urzędu Gminy.

Według raportu z 5 lipca, w całym województwie lubelskim potwierdzono 133 aktywne przypadki zakażenia koronawirusem. Odnotowano ponadto 18 zgonów i 531 ozdrowieńców. W powiecie bialskim pozytywne testy wykazano łącznie u 24 osób.

Zobacz wideo Zbigniew Girzyński komentuje słowa premiera na temat „odwrotu koronawirusa”
Więcej o: