Hiszpania. Przymusowa izolacja jednego z regionów. Ogniska koronawirusa wykryte w barach

Władze Galicji, leżącej w północno-zachodniej części Hiszpanii, nałożyły przymusową izolację dla 70 tysięcy osób zamieszkujących nadmorską dzielnicę A Marina. Obostrzenia pojawiły się wraz ze wzrostem liczby zakażonych mieszkańców.

Stanowisko lokalnych władz zezwala na wjazd i wyjazd jedynie osobom pracującym na obszarze wspólnoty. Pozostali nie mają możliwości przedostania się na do A Mariny do czasu zniesienia obostrzeń - informuje BBC.

Koronawirus w Hiszpanii. Ogniska zakażeń w barach, chorzy nie wykazują objawów

Prezydent Galicji Alberto Núñez Feijóo oznajmił, że regionalne władze sanitarne zidentyfikowały już ognisko koronawirusa. Są nim "dwa lub trzy bary w miejscowości Burela", które na przestrzeni ostatniego tygodnia doprowadziły do ponad 100 zakażeń. Feijóo jednocześnie apelował do mieszkańców o zachowanie spokoju i "odpowiednie respektowanie obostrzeń". Premier dodał również, że zdecydowana większość zakażonych nie ma żadnych objawów.

Obostrzenia potrwają do piątku

Regionalni urzędnicy ds. zdrowia ogłosili, że podróżowanie do i z A Mariny będzie surowo ograniczone przez pięć dni, choć mieszkańcy będą mogli się swobodnie poruszać po tym obszarze. Spotkania będą ograniczone do 10 osób, a dodatkowo niezbędne będzie noszenie maseczek.

Obecnie w całej Galicji odnotowano już 258 zakażeń z czego 117 w prowincji Lugo, gdzie znajduje się A Marina. Hiszpania jest dziewiątym krajem na świecie z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Dotychczasowe badania potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u 250 545 osób. Z powodu COVID-19 w Hiszpanii zmarło już ponad 28 tysięcy osób.

Zobacz wideo Hiszpańska policja i służby medyczne dziękują sobie nawzajem za walkę z koronawirusem
Więcej o: