Senator PiS czekał na wynik testu na obecność koronawirusa. Mimo to był na wiecu Andrzeja Dudy

Po weselu w Nawojowej, wsi położonej niedaleko Nowego Sącza, potwierdzono wybuch ogniska koronawirusa. Łącznie stwierdzono 40 przypadków zakażeń. Wśród osób obecnych na przyjęciu był senator Prawa i Sprawiedliwości, Wiktor Durlak. Senator, czekając na wynik testu, pojawił się na wiecu Andrzeja Dudy w Krakowie.

Podczas uroczystości ślubnej, która odbyła się 11 czerwca w Nawojowej, jedna z osób była zakażona koronawirusem. Łącznie na weselu obecnych było 100 osób, w tym senator PiS Wiktor Durlak. Wyniki testów na obecność koronawirusa polityka partii rządzącej oraz jego żony dały wynik negatywny, jendak jak się okazuje, zostały one wykonane dopiero kilkanaście dni później. 

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?

Ognisko koronawirusa po weselu w Nawojowej. Senator PiS obecny na wiecu Andrzeja Dudy

- Owszem uczestniczyłem w przyjęciu weselnym 11 czerwca w Nawojowej. Od tego czasu minęło czternaście dni i w ostatnią sobotę [20 czerwca - przyp. red.] zadzwonił do mnie powiatowy inspektor sanitarny w Nowym Sączu. Od niego dowiedziałem się, że są potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem i dlatego muszę wykonać test na obecność COVID-19 - powiedział portalowi Sądeczanin.info senator Wiktor Durlak - Jeszcze tego samego dnia wieczorem wykonałem taki test w sądeckim szpitalu. Pobrano mi wymaz do badania. Na drugi dzień wieczorem znałem wynik. Test wykazał, że nie jestem zakażony koronawirusem. Jestem zdrowy, czuję się dobrze. Zdrowa jest także moja rodzina.

Z relacji senatora PiS wynika, że wyniki testów otrzymał w niedzielę wieczorem (21 czerwca). Tymczasem ze zdjęć opublikowanych na portalach społecznościowych widać, jak Wiktor Durlak brał czynny udział w kampanii wyborczej obecnego prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Jednym ze spotkań była wizyta prezydenta w Krakowie, która odbyła się 21 czerwca o godz. 16.

Zagrzewamy tłumy w Krakowie wraz z Rafałem Bochenkiem

- czytamy we wpisie opublikowanym o godz. 15:34 przez senatora. Oznacza to, że senator - mimo czekania na wynik - wyszedł do ludzi.

Ognisko koronawirusa po weselu. Kwarantanną objętych ponad 200 osób

Skutkiem wesela w Nawojowej jest objęcie obowiązkową kwarantanną ponad 230 osób. Według medialnych doniesień dwadzieścia z czterdziestu osób zakażonych to goście weselni, pozostałe przypadki to osoby, które miały kontakt z chorymi na COVID-19. 

Media poinformowały także o trzech przypadkach, które wymagały hospitalizacji. Wśród osób objętych izolacją znaleźli się goście weselni, najbliższe rodziny osób obecnych na uroczystości oraz pracownicy domu weselnego w Nawojowej. 

Więcej o: