Koronawirus nad Bałtykiem. Coraz więcej zakażonych. Goście nadmorskich kurortów poddani kwarantannie

Okres wakacyjny powoduje, że nad polskie morze udaje się coraz więcej osób. Kwestią czasu było jednak to, kiedy zostaną potwierdzone pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w nadmorskich kurortach.

Kilka dni temu głośno było o czteroosobowej rodzinie z Poznania, która wypoczywała w Sarbinowie. Potwierdzenie zakażenia u wszystkich czterech osób może być początkiem tego, co będzie miało miejsce przez całe wakacje.

Rodzina z Poznania zakaziła się w domku wypoczynkowym

Rodzina udała się do domku wypoczynkowego w Sarbinowie w powiecie koszalińskim. Kiedy rodzice, dziecko i babcia wrócili do domu, jedna z osób zauważyła u siebie niepokojące objawy. Niedługo potem potwierdzono, że cała rodzina jest zakażona koronawirusem.

"Radio Poznań" poinformowało, że najbardziej prawdopodobnym źródłem zakażenia był właściciel domku wypoczynkowego. Informacji tej nie potwierdziła jednak Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Liczba zakażonych ciągle rośnie. Najwięcej w śląskim

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez "Fakt", kolejnymi zakażonymi są cztery osoby z ośrodka wypoczynkowego w Rewalu, które przebywały na kwarantannie. Obecność koronawirusa potwierdziły u nich badania.

Kilka dni temu w nadmorskim kurorcie kwarantannie musiało zostać poddanych około 50 osób. Wszystko za sprawą dwóch mieszkańców województwa śląskiego, u których badania dały pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

Najwięcej potwierdzonych przypadków jak dotąd miało miejsce w województwie śląskim. Według serwisu gov.pl, na dzień 30 czerwca było ich w tym regionie Polski 12,6 tys. W rejonach nadmorskich, a więc w województwach pomorskim i zachodniopomorskim odnotowano odpowiednio 667 i 611 przypadków.

We wtorek przed południem Ministerstwo Zdrowia przekazało na swoim Twitterze informację o kolejnych 239 nowych przypadkach zakażenia, z czego 84 pochodziły ze śląskiego, dwa z zachodniopomorskiego i jeden z pomorskiego.

Zobacz wideo Duda przyrównał rządy PO-PSL do koronawirusa. Siemoniak komentuje
Więcej o: