Łomża. Ognisko koronawirusa w zgromadzeniu sióstr. Zakonnice prowadziły w mieście przedszkole

W domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej potwierdzono ognisko koronawirusa. Jak informuje portal lomza.naszemiasto.pl, zakażonych jest 15 zakonnic, które na co dzień prowadzą jedno z łomżyńskich przedszkoli.

O pierwszych przypadkach zakażenia w bezhabitowym Zgromadzeniu Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Łomży poinformowano w poniedziałek. Początkowo wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u siedmiu zakonnic, jednak pod koniec dnia liczba ta wzrosła do 15 przypadków.

Jak podaje portal lomza.naszemiast.pl, wszystkie zakonnice poddano izolacji w siedzibie zgromadzenia. Żadna z nich nie wymagała hospitalizacji, choć kilka z zakażonych sióstr ma objawy choroby

Zobacz wideo Wybory prezydenckie. Jak głosować bezpiecznie w dobie pandemii?

Łomża. Ognisko koronawirusa w zgromadzeniu sióstr. Mogły mieć kontakt z kilkudziesięcioma osobami

"Cały czas wystawiane są decyzje o objęciu kwarantanną dla kolejnych osób, które mogły mieć kontakt z zakażonymi. Krąg ten obejmuje już co najmniej kilkadziesiąt osób" - powiedziała w rozmowie z lomza.naszemiasto.pl Julia Gulanowska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży.

Siostry bezhabitowe na co dzień prowadzą w mieście katolickie przedszkole. Mogły mieć też kontakt z zakonnikami z Klasztoru Ojców Kapucynów, dlatego też w poniedziałek zdecydowano również o zamknięciu świątyni.

W związku z wykryciem ogniska koronawirusa w zgromadzaniu sióstr służek do odwołania nieczynna pozostaje też siedziba Kurii Diecezjalnej w Łomży, a kontakt z jej pracownikami możliwy jest jedynie przez telefon lub e-mail. "Powyższa decyzja została podjęta z uwagi na możliwy kontakt pracowników Kurii z osobą zarażoną koronawirusem. W związku z tym zostały natychmiast podjęte działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych" - przekazał ks. Artur Szurawski, Kanclerz Kurii.

Więcej o: