Ministerstwo Zdrowia: 239 nowych zakażeń koronawirusem i 19 ofiar śmiertelnych

Ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 239 osób. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w województwach śląskim i małopolskim.
Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia

We wtorek 30 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 239 zakażonych osobach i 19 pacjentach, którzy zmarli z powodu koronawirusa. Tym samym ogólna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 34 393 przypadków, a ofiar śmiertelnych do 1463 osób. Za wyleczonych uznaje się już 21 281 Polaków.

Koronawirus w Polsce. Nie żyje kolejnych 19 osób zakażonych SARS-CoV-2

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (84), małopolskiego (44), wielkopolskiego (26), mazowieckiego (21), podlaskiego (20), łódzkiego (17), świętokrzyskiego (8), dolnośląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), opolskiego (1) i pomorskiego (1). 

Ministerstwo poinformowało o śmierci 19 osób zakażonych koronawirusem. Są to: cztery kobiety w wieku 63, 42, 84 i 68 lat leczone we Wrocławiu, dwóch mężczyzn w wieku 55 i 63 lat ze Szczecina, 82-letni mężczyzna pochodzący z miejscowości Turek, 75-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna ze Zgierza, 79-letnia kobieta leczona w Biłgoraju, 87-letnia kobieta z Płocka, 69-latka z Warszawy, 85-letnia kobieta z Siedlec, 77-letnia kobieta ze Starachowic, trzech mieszkańców Raciborza (71-latka, 77-latek, 74-latek) oraz 88-letni mężczyzna i 91-letnia kobieta leczeni w Tychach. "Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - napisał resort zdrowia.

Koronawirus. Będą testy dla policjantów

Pięć tysięcy policjantów i pracowników cywilnych komend zostanie poddanych testom serologicznym i genetycznym na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Badania przeprowadzi Warszawski Uniwersytet Medyczny, który chce sprawdzić jaka część populacji była i jest zakażona. W ramach współpracy WUM przetestuje funkcjonariuszy z dwóch komend: Komendy Stołecznej Policji z Warszawy i Wojewódzkiej Komendy w Radomiu. - Dzięki tym badaniom otrzymamy rzeczywisty obraz penetracji wirusa w populacji, a już na pewno wśród służb mundurowych - powiedział kierownik projektu dr hab. n. med. Mariusz Gujski w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Więcej o: