Radom. Pracownicy McDonald's na kwarantannie z powodu koronawirusa

Pracownica restauracji McDonald's w Radomiu miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. W związku z tym cała załoga została skierowana na kwarantannę, a lokal jest tymczasowo zamknięty.

Jak podaje echodnia.eu, kwarantanną objętych zostało 26 pracowników McDonald's przy ulicy Czarnieckiego 73 w Radomiu. Zgodnie z zaleceniami sanepidu lokal został poddany kompleksowej dezynfekcji.

Pracownicy jednej z restauracji McDonald's w Radomiu zostali skierowani na kwarantannę 

- Jedna z osób pracujących w restauracji w Radomiu otrzymała informację, że miała kontakt z osobą, u której wykryto zakażenie koronawirusem. Niezwłocznie, decyzją Sanepidu, po otrzymaniu tej informacji pracownik został skierowany na kwarantannę - powiedziała portalowi Patrycja Pazio z McDonald's.

W Radomiu działa siedem restauracji tej firmy. Zlokalizowane są one przy ulicy: Czarneckiego 73, Wernera 52, Bolesława Chrobrego 1, Placowej 2/8, Grzecznarowskiego 28, Bolesława Zwolińskiego 10 i przy radomskim Dworcu PKP. Z powodu kwarantanny dotychczasowa kadra pracownicza nie wystarcza na funkcjonowanie wszystkich lokali. Spółka podjęła więc decyzję o tymczasowym zamknięciu restauracji zlokalizowanej na Placu Dworcowym 2.

Zobacz wideo Czy powtórny lockdown kraju jest możliwy?

- Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa i higieny McDonald’s były i są przestrzegane z najwyższą starannością. W ostatnich tygodniach, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Współpracujemy z odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań - zapewnia Patrycja Pazio.

Więcej o: