Ministerstwo Zdrowia: 285 nowych zakażeń koronawirusem i kolejnych 17 ofiar

Ostatniej doby badania potwierdziły zakażenie koronawrisuem SARS-CoV-2 u 285 osób. Najwięcej przypadków zdiagnozowanych zostało w województwie śląskim i mazowieckim.

W piątek 26 czerwca liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła o 285 do 33 395 przypadków. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby zmarło kolejnych 17 osób. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 1429 ofiar COVID-19. Wyleczonych zostało do tej pory 19 218 pacjentów. Ponad 91 tysięcy Polaków przebywa na kwarantannie.

Ministerstwo Zdrowia. Koronawirusem zarażonych jest już 33 tys. osób

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (96), mazowieckiego (45), wielkopolskiego (35), łódzkiego (20), dolnośląskiego (18), małopolskiego (17), podlaskiego (15), podkarpackiego (14), warmińsko-mazurskiego (9), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (3), pomorskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (2), lubuskiego (1).

Ministerstwo zdrowia poinformowało o śmierci 17 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letni mężczyzna z Wałbrzycha, 78-letnia kobieta i 59-letni mężczyzna z Raciborza, 63-letnia kobieta z Rudy Śląskiej, 79-letni mężczyzna z Bytomia, 77-letni mężczyzna z Warszawy, 75-letni mężczyzna z Radomia oraz pacjenci leczeni w Tychach (czterej mężczyźni w wieku 59, 52, 65 i 77 lat oraz 81-letnia kobieta) i Zgierzu (mężczyźni w wieku 72, 86 i 68 lat oraz dwie kobiety w wieku 73 i 67 lat). "Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - napisał resort zdrowia.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia wydało wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas wyborów. Zgodnie z zaleceniami wyborca ma obowiązek zakrycia ust i nosa oraz zobowiązany jest do zachowania dwumetrowego dystansu od innych głosujących i członków komisji. Z obowiązku maseczek zwolnione są tylko te osoby, którym nie pozwala na to stan zdrowia. Przed wejściem do lokalu wyborczego ustawione zostaną płyny do dezynfekcji rąk. Osoby, które nie chcą z nich korzystać, powinny mieć własne jednorazowe rękawiczki założone przed wejściem do lokalu. Wyborcy mogą korzystać z własnych długopisów. W lokalu wyborczym nie może przebywać jednocześnie więcej niż jedna osoba na 4 mkw (z wyłączeniem członków komisji i obserwatorów społecznych). Tylko członek komisji może poprosić wyborcę o odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania tożsamości. 

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii
Więcej o: