Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Europie. Dyrektor WHO obawia się ponownego przeciążenia szpitali

Dyrektor regionalny WHO na Europę ostrzega, że dalszy wzrost zakażeń w naszym regionie może znowu doprowadzić do przeciążenia w szpitalach. Jak stwierdził, w ostatnim tygodniu po raz pierwszy od dłuższego czasu zanotowano wzrost przypadków zakażeń w Europie.

Dyrektor WHO Hans Kluge podzielił się swoim niepokojem podczas konferencji w Kopenhadze. Jak stwierdził, na świecie zanotowano już dziewięć milionów przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło łącznie 400 tys. osób. Jak stwierdził, w ostatnią niedzielę padł rekord - ponad 183 tys. przypadki w ciągu doby. - 2,5 mln przypadków zostało zgłoszonych w Europie. Jak zauważył, w naszym regionie wciąż notuje się 20 tys. przypadków zachorowań i 700 zgonów dziennie.

Koronawirus w Europie. Dyrektor WHO o ponownym wzroście zakażeń

- W ostatnim tygodniu Europa zanotowała tygodniowy wzrost zachorowań po raz pierwszy w ostatnich miesiącach - powiedział Kluge. Jak podkreślił, od kilku tygodni mówił o ryzyku wzrostu zakażeń, które jest spowodowane łagodzeniem obostrzeń w krajach europejskich. Dyrektor WHO poinformował, że w 11 krajach Europy "przyspieszona transmisja doprowadziła do bardzo znaczącego odrodzenia (koronawirusa - red.)". Jak dodał, może to ponownie doprowadzić systemy zdrowia w Europie na skraj wytrzymałości. 

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

Z kolei dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował w czwartek, że spodziewana liczba zakażonych osób na świecie w przyszłym tygodniu przekroczy 10 mln.

Więcej o: