Rewal. Zakażenie koronawirusem w ośrodku wczasowym. 50 turystów objętych kwarantanną

U pary turystów, którzy wypoczywali w Rewalu, potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym część ośrodka wczasowego została zamknięta, a około 50 przebywających tam turystów objętych zostało kwarantanną.
Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Jak podaje "Głos Szczeciński" dwójka wczasowiczów, u których zdiagnozowano koronawirusa, na co dzień mieszka na Śląsku. W ostatnich dniach jednak udali się na wakacje do jednego z ośrodków wypoczynkowych w Rewalu w województwie zachodniopomorskim.

Koronawirus w Polsce. 50 turystów przebywa na kwarantannie w ośrodku wypoczynkowym w Rewalu

Turystka ze Śląska już podczas pobytu miała źle się poczuć i skarżyć się na duszności. Początkowo u starszej kobiety podejrzewano problemy z sercem, jednak test na obecność koronawirusa wykazał, że pacjentka jest zakażona. Pozytywny wynik uzyskał także mąż kobiety.

Z tego powodu łącznie 50 osób - turyści i dwie osoby personelu z ośrodka w Rewalu, zostało objętych kwarantanną. - Osobom tym zapewniona jest należyta opieka, nie stanowią one zagrożenia dla innych turystów i mieszkańców. W najbliższych dniach od kolejnych osób będą pobierane wymazy - zapewnia rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. 

- Według obowiązujących przepisów, jeśli osoby te będą miały negatywne wyniki testu na koronawirusa, zostaną z kwarantanny zwolnione wcześniej - dodaje Magdalena Kapłan w rozmowie z portalem WP.pl. Osoby poddane w kwarantannie mogą przebywać jedynie w swoich pokojach. Kwarantanna w jednym z budynków ośrodka ma potrwać do 27 czerwca.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia od początku epidemii w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 32 821 osób. Najwięcej, bo aż 12 192 przypadków zakażenia, zdiagnozowanych zostało do tej pory w województwie śląskim.

Więcej o: