Osoba z koronawirusem na promie ze Szwecji. Sanepid poszukuje pasażerów. Na pokładzie było 400 osób

Służby sanitarno-epidemiologiczne starają się dotrzeć do pasażerów promu, który przypłynął 14 czerwca ze Szwecji do Gdańska. U jednego z pasażerów potwierdzono zakażenie koronawirusem.
Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu poinformował w poniedziałek, że u pasażera rejsu promu Nova Star z 14 czerwca stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Prom Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA w Kołobrzegu (Polferries) przypłynął z Nynashamn pod Sztokholmem do Gdańska

Osoby, które podróżowały wyżej wymienionym promem w danym dniu, z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego, proszone są o kontakt telefoniczny: 664 597 946 celem objęcia nadzorem epidemiologicznym i badaniami

- informuje sanepid. "Dziennik Wschodni" podaje, że na pokładzie promu było 400 osób. W gdańskim sanepidzie dziennikarze dowiedzieli się, że zakażony mężczyzna nie miał gorączki, ale miał podejrzewać, iż ma koronawirusa. Po dotarciu do Polski, zamiast wrócić do rodziny, zamieszkał w wynajętym mieszkaniu. 

Służby sanitarno-epidemiologiczne dotarły już do osób, z którymi mężczyzna przebywał w kabinie. Także inni pasażerowie są zawiadamiani o sytuacji. 

Więcej o: