Koronawirus. Łotwa i Estonia przywracają obowiązek 2-tygodniowej kwarantanny dla Polaków

Polacy, którzy zdecydują się na podróż na Łotwę lub do Estonii ponownie będą musiały przechodzić dwutygodniową kwarantannę. Wszystko za sprawą nieustannie przybywającej liczby osób zakażonych koronawirusem.

Wszystkie kraje bałtyckie każdego tygodnia publikują listy państw, których obywatele po przyjeździe nie muszą przestrzegać obowiązujących przepisów sanitarnych - informuje "Rzeczpospolita".

Polska z niskim wskaźnikiem zakażeń. Łotwa i Estonia regulują zasady

Rządy Łotwy i Estonii podały listę krajów, których obywatele nie muszą poddawać się dwutygodniowej kwarantannie po przekroczeniu granicy. Znajdują się na niej państwa, w których liczba nowych zakażeń na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni nie przekroczyła 15 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Dotyczy to również osób, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terytoriach tych krajów.

Dotychczas wskaźnik dotyczący Polski był niższy, niż zakładana średnia. Według informacji przekazanych przez łotewskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób wynosił on 15,8 na 100 tysięcy osób. Estońskie władze przekazały z kolei, że nowe restrykcje dotyczące obowiązkowej kwarantanny dla Polaków wejdą w życie w tym tygodniu.

Litwa bez obostrzeń dotyczących kwarantanny

Wśród krajów bałtyckich, które nie zaostrzyły warunków wjazdu dla Polaków znajduje się Litwa. Tamtejszy rząd nie bierze pod uwagę powyższego wskaźnika.

Litwa i Łotwa w dalszym ciągu utrzymują zakaz wjazdy dla obywateli krajów, w których liczba zakażeń przekracza 25 na 100 tysięcy mieszkańców. Chodzi między innymi o osoby z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Portugalii.

Zobacz wideo "Maseczki stały się talizmanem, który broni nas przed koronawirusem. Ich skuteczność nie ma znaczenia"
Więcej o: