Ministerstwo Zdrowia: 296 zakażeń koronawirusem. Ogółem zachorowało ponad 32 tys. Polaków

We poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 296 zakażeniach koronawirusem w Polsce. Najwięcej nowych pacjentów w ciągu doby zdiagnozowano w województwach śląskim, łódzkim i mazowieckim.
Zobacz wideo nSośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

Ostatniej doby stwierdzono 296 nowych zakażeń koronawirusem oraz poinformowano o śmierci trzech kolejnych pacjentów. Bilans zakażeń i ofiar śmiertelnych w Polsce wzrasta tym samym kolejno do 32 227 i 1359 osób. W poniedziałek 22 czerwca liczba osób wyleczonych z COVID-19 wynosi już 17 076 osób. Na kwarantannie przebywa niemal 94 tysiące Polaków. 

Koronawirus w Polsce: nie żyje trzech kolejnych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2

Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u kolejnych: 130 osób z woj. śląskiego, 48 osób z woj. łódzkiego, 33 osób z woj. mazowieckiego, 23 osób z woj. podlaskiego, 19 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. świętokrzyskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz 1 osoby z woj. lubuskiego.

Ministerstwo poinformowało o śmierci trzech osób zakażonych koronawirusem. Są to mieszkańcy województwa śląskiego: 79-letnia kobieta oraz 50-letnia kobieta z Raciborza oraz 85-letni mężczyzna leczony w Tychach. "Większość osób miała choroby współistniejące" - napisał resort zdrowia.

W piątek Łukasz Szumowski poinformował, że w dwóch gminach w Polsce: w gminie Baranów w województwie wielkopolskim i gminie Marklowice na Śląsku, rekomendowane jest głosowanie wyłącznie korespondencyjne. Ministerstwo Zdrowia dodatkowo obserwuje sytuację w 13 powiatach województwa śląskiego oraz w dwóch powiatach województwa łódzkiego (opoczyńskim i pajęczańskim), gdzie z powodu koronawirusa wybory mogą odbyć się tylko w formie listownej. Ostateczne decyzje w tej sprawie wydać ma Państwowa Komisja Wyborcza

Więcej o: