Ognisko koronawirusa w Tuchowie. Zmarł kolejny redemptorysta chory na COVID-19

Na COVID-19 zmarł 75-letni o. Jan Rzepiela, redemptorysta z Tuchowa w Małopolsce. Koronawirusa wykrytu już u 37 duchownych z tamtejszego klasztoru. Łącznie w Tuchowie zachorowało 90 osób.

"Dziś, 19 czerwca 2020 r., w Krakowie zmarł nasz Współbrat, o. Jan Rzepiela CSsR (senior). Miał 75 lat. Zmarł w 56. roku życia zakonnego i na dwa dni przed złotym jubileuszem kapłaństwa. Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie… " - czytamy na stronie Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Koronawirus w Tuchowie. Zmarł o. Jan Rzepiela

Duchowny od dwóch tygodni przebywał w Krakowie z powodu zakażenia koronawirusem. Jak informuje zakon, jego stan był ciężki, miał choroby współistniejące. Zakon pisze w komunikacie, że o dacie pogrzebu poinformuje wkrótce.

"Gazeta Wyborcza" podaje, że w powiecie tarnowskim liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła już 100 osób. W gminie Tuchów jest 90 chorych. W samym tamtejszym zakonie redemptorystów zachorowało 37 księży. O. Rzepiela jest już drugą ofiarą koronawirusa wśród tamtejszych duchownych.

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

O ognisku koronawirusa w informowaliśmy kilkukrotnie. Do zakażeń doszło po tym, jak 30 maja w Tuchowie odbyły się święcenia kapłańskie. Na uroczystości były obecne osoby zakażone koronawirusem. Redemptoryści przekonywali, że uroczystość odbywała się "przy zachowaniu obowiązujących przepisów władz sanitarnych i kościelnych". 

Więcej o: