Katowice. Jeden z biskupów zakażony koronawirusem. Metropolitę objęto kwarantanną

W Kurii Metropolitalnej w Katowicach potwierdzono drugi przypadek zakażenia koronawirusem - kolejnym zakażonym pracownikiem jest biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski. Na kwarantannę skierowano m.in. metropolitę katowickiego.

O pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników Kuria Metropolitalna w Katowicach poinformowała 15 czerwca. W komunikacie przekazano, że pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą, objęto kwarantanną i skierowano na badania, a kuria została zamknięta do odwołania. 

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii

W czwartek przedstawiciele Kurii Metropolitalnej w Katowicach potwierdzili, że po przeprowadzeniu badań, wirusa SARS-CoV-2 wykryto również u jednego z biskupów pomocniczych - Grzegorza Olszowskiego. 

Biskup pomocniczy Grzegorz Olszowski zakażony koronawirusem. Metropolitę katowickiego skierowano na kwarantannę

Po wykryciu kolejnego przypadku koronawirusa w katowickiej kurii na kwarantannę skierowano następnych hierarchów. "Zaistniałą sytuację i jej rozwój nadzoruje i monitoruje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Jej decyzją kwarantanną zostali objęci także Metropolita katowicki, Biskupi pomocniczy, Arcybiskup Senior i inni" - poinformował ks. Tomasz Wojtal, rzecznik Metropolity katowickiego.

"O sytuacji epidemiologicznej abp Wiktor Skworc [metropolita katowicki - red.] poinformował Nuncjaturę Apostolską w Warszawie. W przesłanej odpowiedzi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podziękował za informacje o podjętych działaniach i przekazał życzenia 'zdrowia, z nadzieją na szybkie ustabilizowanie sytuacji w katowickiej Kurii Metropolitalnej'. Kuria pozostaje nieczynna do odwołania" - dodaje Wojtal.

W piątek informowaliśmy też, że koronawirusa wykryto u Wojciecha Kałuży, wicemarszałka województwa śląskiego

Więcej o: