Ognisko koronawirusa w firmie odzieżowej w Toruniu. Kolejne osoby z pozytywnym wynikiem

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o 11 kolejnych przypadkach koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. Osiem przypadków dotyczy firmy odzieżowej w Toruniu. Łącznie SARS-CoV-2 zaraziło się 16 pracowników zakładu.

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował w czwartek o 11 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Osiem osób to mieszkańcy Torunia, kolejne trzy przypadki pochodzą z Inowrocławia, powiatu nakielskiego i powiatu toruńskiego. "Są też dobre informacje. Mamy kolejnego ozdrowieńca" - poinformował urząd.

Koronawirus w woj. kujawsko-pomorskim. 16 zakażonych w zakładzie odzieżowym

Pełnomocnik wojewody Jarosław Jakubowski potwierdził na łamach portalu pomorska.pl, że osiem zakażeń ma związek z firmą odzieżową w Toruniu. Kilka dni temu wykryto tam ognisko koronawirusa. Jak informuje m.in. Polska Agencja Prasowa, łącznie 16 testów z tego ogniska dało pozytywny wynik. Wciąż badane są dwie próbki.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia

W sumie w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 641 przypadków zakażeń koronawirusem i 59 zgonów spowodowanych COVID-19. 1208 osób poddanych jest kwarantannie. Wyzdrowiało dotychczas 528 osób.

Więcej o: