Iran. Zarażają się koronawirusem na ślubach i pogrzebach. Po jednym weselu 120 chorych

- Organizowanie spotkań, takich jak wesela i pogrzeby, jest jedną z głównych przyczyn zwiększonej liczby infekcji koronawirusem - powiedział irański wiceminister zdrowia. Okazuje się bowiem, że podczas jednego ślubu SARS-CoV-2 zaraziło się 120 osób. Od czterech dni w Iranie odnotowuje się najwyższą liczbę zgonów od 11 kwietnia.

Jak podaje "The Times of Israel" za Agence France Presse, Iran odnotował najwyższą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa od 11 kwietnia. Zmarło 120 osób. To czwarty dzień z rzędu z ponad setką zgonów.

Organizowanie spotkań, takich jak wesela i pogrzeby, jest jedną z głównych przyczyn zwiększonej liczby infekcji koronawirusem w czerwonych prowincjach [najwyższy poziom ryzyka zakażenia - przyp. red.]

- powiedział wiceminister zdrowia Iraj Harirchi.

Po jednym weselu zakażonych 120 osób

Agencja informacyjna ISNA poinformowała, że podczas jednego ślubu koronawirusem zaraziło się 120 osób. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło 9185 - podała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Sima Sadat Lari. Jak dodaje, u kolejnych 2612 osób stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Tym samym całkowita liczba przypadków zwiększyła się do 195 051.

Czytaj także: Koronawirus wśród uczestników wesela w Kotfinie. Sanepid w Opocznie wykrywa kolejne ogniska

Przypomnijmy, że przez jakiś czas Iran był w czołówce państw, w których wykryto najwyższą liczbę zachorowań. Zarówno mieszkańcy kraju, jak i zagranicy są sceptyczni w stosunku do oficjalnych danych podawanych przez władze. Obawiają się, że rzeczywista liczba ofiar może być znacznie wyższa.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia
Więcej o: