Czworo funkcjonariuszy SOP na kwarantannie w związku z koronawirusem

Czworo funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa przebywa obecnie na kwarantannie; zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego - poinformował w środę ppłk SOP Bogusław Piórkowski. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa pierwsze testy potwierdziły u nich obecność SARS-CoV-2.

Z informacji przekazanych przez SOP wynika, że początkowo zakażenie koronawirusem podejrzewano u jednego z funkcjonariuszy, który nie brał udziału w ochronie ważnych osób w państwie, a w formacji wykonywał pracę magazyniera. Następnie okazało się, wirusa SARS-CoV-2, może mieć więcej osób.

Zobacz wideo Rząd sfinansuje postojowe górników. „Być może to wykorzystanie sytuacji, by radzić sobie z kryzysem w górnictwie”

Koronawirus. Czworo funkcjonariuszy SOP w kwarantannie. "Nie mieli kontaktu z osobami ochranianymi"

Jak dowiedziała się PAP do zakażeń miało dojść nie w pracy, a najprawdopodobniej w kontakcie z rodziną. Objawy zakażenia miała bowiem żona jednego z funkcjonariuszy. Inny z funkcjonariuszy w chwili zaobserwowania objawów był na urlopie.

Rzecznik prasowy SOP ppłk SOP Bogusław Piórkowski potwierdził w środę, że czworo funkcjonariuszy SOP zostało objętych kwarantanną.

"Zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego. Funkcjonariusze, którzy przebywają na kwarantannie nie mieli kontaktu z osobami ochranianymi przez SOP" - zapewnił Piórkowski.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP pierwsze testy wykonane u funkcjonariuszy potwierdziły obecność wirusa Sars-Cov-2. Testy będą powtórzone. SOP sprawdza również, z kim funkcjonariusze, którzy są w kwarantannie mogli mieć styczność.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: