Mazowieckie. Koronawirus w szkole w Gielniowie. Egzaminy ósmoklasisty przełożone

Jedna z nauczycielek pracujących w szkole w Gielniowie w województwie mazowieckim otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z tego powodu konieczne było przełożenie w placówce egzaminów ósmoklasisty.

Decyzja podjęta przez dyrektora szkoły wspólnie z Okręgową Komisją Egzaminacyjną wykluczyła ponadto możliwość zorganizowania środowego i czwartkowego egzaminu. Uczniowie napiszą je w lipcu.

Pozytywny wynik badania u nauczycielki. Wcześniej przeprowadzała konsultacje z uczniami

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze dowiedziała się o pozytywnym wyniku badania u nauczycielki w sobotę, 13 czerwca. Podjęcie decyzji o odwołaniu egzaminów spowodowane było jej ostatnimi działaniami zawodowymi.

- Przez kilka ostatnich dni kobieta prowadziła szkolne konsultacje dla uczniów z ósmych klas, którzy przygotowywali się do egzaminu - poinformował Bartłomiej Sionek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gielniowie. Obecnie kobieta przebywa w izolacji domowej, natomiast członkowie jej rodziny zostali objęci kwarantanną.

Egzaminy zostały przełożone. Uczniowie również objęci kwarantanną

Nauczycielka przeprowadzała konsultacje łącznie z 16 uczniami. Wobec połowy z nich podjęto decyzję o objęciu kwarantanną. - Te ośmioro uczniów w kwarantannie, to połowa całej ósmej klasy naszej szkoły, bo w niej jest dokładnie 16 uczniów. Pozostała ósemka nie przyszła dziś na egzamin. Tak zdecydowali rodzice uczniów. Ja egzaminu nie mogę przełożyć, pozostaje tym uczniom tylko drugi termin w lipcu - dodaje dyrektor placówki.

Zaplanowane na wtorek, środę i czwartek testy przełożono na dodatkowy termin, przypadający na 7-9 lipca.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?
Więcej o: