Ukraina. Stan pierwszej damy się pogorszył. Chora na COVID-19 trafiła do szpitala w Kijowie

Pierwsza dama Ukrainy Ołena Zełenska jest hospitalizowana w szpitalu w Kijowie. Żona prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jest chora na COVID-19. Początkowo leczyła się ambulatoryjnie, ale jej stan się pogorszył.

O hospitalizacji Ołeny Zełenskiej poinformowało biuro prezydenta Ukrainy. Wiadomo, że żona Wołodymyra Zełenskiego cierpi na obustronne wielosegmentowe zapalenie płuc i nie wymaga podawania tlenu. Jej stan jest stabilny. 

O tym, że pierwsza dama zakaziła się koronawirusem, poinformowano po raz pierwszy w ubiegły piątek. U Ołeny Zełenskiej stwierdzono COVID-19, jednak jej stan był na tyle dobry, że była leczona ambulatoryjnie. Żona prezydenta Ukrainy nie miała wówczas żadnych objawów chorobowych, ale z czasem się one rozwinęły, dlatego podjęto decyzję o skierowaniu jej do szpitala w Kijowie.

Zobacz wideo Kim jest Wołodymyr Zełenski?

Ukraina. Prezydent Wołodymyr Zełenski codziennie przechodzi testy na koronawirusa

Prezydent Ukrainy nieprzerwanie pełni swoje obowiązki. Przeszedł test na obecność koronawirusa, który dał wynik negatywny. Taki sam rezultat dały badania, którym poddano dzieci pary prezydenckiej. Ze względu na to, że jego żona jest chora na COVID-19, Wołodymyr Zełenski przeszedł w specjalny tryb pracy. Zadecydowano, że codziennie będzie przechodził badania i testy na obecność koronawirusa, ograniczy kontakt fizyczny z innymi osobami do minimum, a wszelkie spotkania będzie prowadził za pośrednictwem internetu. Nie bierze także udziału w zgromadzeniach i nie wyjeżdża poza stolicę kraju. 

Więcej o: