Ministerstwo Zdrowia: 407 zakażeń koronawirusem w ciągu doby. Ponad 30 tysięcy zakażonych w całej Polsce

We wtorek rano liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wzrosła o 407 kolejnych przypadków. Najwięcej nowych pacjentów zdiagnozowano w województwach śląskim i łódzkim.
Zobacz wideo Koronawirus na Śląsku. Jak poważna jest sytuacja?

We wtorek 16 czerwca liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 30 195 osób. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 16 osób, co daje w sumie 1272 ofiar śmiertelnych. Od początku epidemii wyzdrowiało 14 654 pacjentów. Ponad 95 tysięcy Polaków przebywa na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce - zmarło kolejnych 16 osób

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u: 216 osób z woj. śląskiego, 62 osób z woj. łódzkiego, 36 osób z woj. mazowieckiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego i świętokrzyskiego, 9 osób z woj. lubelskiego, 8 osób z woj, opolskiego i wielkopolskiego, 7 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

Ministerstwo poinformowało o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem. Są to mieszkańcy województw:

  • dolnośląskiego: 78-letni mężczyzna z Bolesławca, 83-letnia kobieta z Wrocławia, 65-letni mężczyzna z miejscowości Domaszków;
  • śląskiego: 69-letni i 74-letni mężczyźni leczeni w Tychach, 82-letnia kobieta z Raciborza;
  • mazowieckiego: 84-letnia kobieta i 67-letni mężczyzna z Warszawy, 62-letni mężczyzna z Radomia;
  • łódzkiego: 69-letni mężczyzna, 79-letni mężczyzna oraz cztery kobiety w wieku 84, 83 i 57 lat ze Zgierza;
  • wielkopolskiego: 76-letni mężczyzna z Poznania.

"Większość osób miała choroby współistniejące" - napisał resort zdrowia.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas wczorajszej konferencji prasowej mówił m.in. o tym, że Polska (31 tysięcy) wyprzedza Francję (21 tysięcy) i Holandię (27 tysięcy) w liczbie przeprowadzonych testów na milion mieszkańców. Według danych Euractiv w ostatnie dane z Francji pochodzą jednak z początku maja. - Na pewno do połowy tego tygodnia będziemy nadal odnotowywać wyższe wyniki, ale potem powinny spadać - przekonywał Wojciech Andrusiewicz. Wczoraj poinformowano również o wzroście wskaźnika reprodukcji wirusa. W województwach śląskim, mazowieckim i łódzkim przekroczył on wartość 1.

Więcej o: