Koronawirus wśród uczestników wesela w Kotfinie. Sanepid w Opocznie wykrywa kolejne ogniska

Trwają badania uczestników wesela, które odbyło się ponad tydzień temu w Kotfinie na Mazowszu. U 11 na ok. 130 biesiadników wykryto koronawirusa - podaje TVN24. Ok. 100 uczestników pochodzi z powiatu opoczyńskiego w województwie łódzkim.

Po weselu w Kotfinie, które miało miejsce w nocy z 6 na 7 czerwca, do lekarza zgłosiła się matka dziecka chodzącego do przedszkola. Kobieta miała objawy zakażenia koronawirusem - podaje "Gazeta Wyborcza". Sanepid bada nie tylko uczestników imprezy, ale również dzieci i personel placówki.

Jak podaje TVN24, koronawirusa wykryto dotychczas u 11 z ok. 130 biesiadników. Większość z uczestników pochodzi z powiatu opoczyńskiego. W tamtejszych rejonie w ostatnich dniach koronawirusa wykryto również m.in. u pracowników i pacjentów szpitala w Opocznie, a także wśród personelu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drzewicy. W Domasznie zakażenie stwierdzono u miejscowego księdza, a także kilku osób, które miały z nim kontakt.

Zobacz wideo To jeszcze nie koniec pandemii. Nadal trzeba przestrzegać tych zasad

Koronawirus. Dane resortu zdrowia

Według informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia, do tej pory w samym województwie łódzkim przebadano ponad 64 tys. próbek. W ciągu ostatniej doby odnotowano tam 73 nowe przypadki zakażeń - to najwyższa liczba po województwie śląskim, w którym przybyło 188 zakażonych.

Więcej o: