Dzieci z radomskiego żłobka z COVID-19. Zakażenia także w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski

12 dzieci z radomskiego żłobka i 11 rodziców jest chorych na COVID-19. Jeden z rodziców jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. Zakażenie koronawirusem stwierdzono także u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Jak podaje radomska "Gazeta Wyborcza", rośnie liczba dzieci z miejskiego żłobka przy ul. PCK, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Katarzyna Piechota-Kaim, cytowana przez "Wyborczą" rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Radomiu, poinformowała, że COVID-19 wykryto u 12 maluchów i 11 rodziców (wcześniej informowano o zakażeniu u siedmiorga dzieci, ośmiorga rodziców i trzech pracowników żłobka). Jeden z nich jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Testom na obecność SARS-CoV-2 zostali poddani jego współpracownicy.

Urząd Miejski w Radomiu zapewnia, że w żłobku zostały spełnione wszystkie zalecenia sanitarne. Kiedy u jednej z pracownic pojawiło się podejrzenie zakażenia koronawirusem, placówkę natychmiast zamknięto.

Pięć sióstr mieszkających w Sekretariacie KEP zakażonych koronawirusem

W piątek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik poinformował, że testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie KEP. Zapewnił, że są one w stałym kontakcie z Inspekcją Sanitarną. Dodał, że 8 czerwca sanepid poinformował, że jeden z interesantów, który był w Sekretariacie 2 czerwca, uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Wprowadzono więc kwarantannę, a Inspekcja Sanitarna zrobiła badania na obecność SARS-CoV-2 u mieszkańców Sekretariatu oraz pracowników, którzy mieli kontakt z interesantem. 

Wyniki badań przekazane 12 czerwca nie stwierdziły COVID-19 u pracowników Sekretariatu, którzy mieli kontakt z tym interesantem, ale u pięciu sióstr mieszkających w Sekretariacie KEP.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia
Więcej o: