Belgia. Książę Joachim pomimo kwarantanny bawił się na imprezie w Hiszpanii. Został ukarany grzywną

Belgijski książę Joachim został ukarany grzywną w wysokości 10,4 tys. euro po złamaniu zasad dotyczących kwarantanny. 28-latek uczestniczył w imprezie w hiszpańskiej Kordobie, po której uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa - przekazuje hiszpański dziennik El Pais.

Kara nałożona na księcia Joachima przez hiszpańskie władze spowodowana była nieprzestrzeganiem dwutygodniowej kwarantanny po tym, jak siostrzeniec króla przyleciał do Hiszpanii.

Rzekomy służbowy wyjazd. Książę Joachim wziął udział w imprezie

Pod koniec maja syn księżnej Astrid poleciał rzekomo w sprawach biznesowych do Hiszpanii. Po przylocie udał się jednak do Kordoby, gdzie spotkał się z krewnymi i zignorował 14-dniową, obowiązkową izolację, jaką muszą przejść osoby przybywające do kraju.

Okazało się, że celem jego wyprawy było wzięcie udziału w imprezie w towarzystwie 27 innych osób. Panujące w Kordobie obostrzenia nie zezwalają na spotkania w gronie powyżej 15 osób, wskutek czego tamtejsza policja rozpoczęła śledztwo - informuje dziennik El Pais.

Książę Joachim publicznie przeprasza za swoje zachowanie

Zaraz po wypłynięciu całej sytuacji na światło dzienne, książę Joachim publicznie przeprosił za swoje zachowanie. - Głęboko żałuję swoich działań - powiedział w cytowanym przez BBC oświadczeniu, w którym przyznał również, że "zaakceptuje wszelkie konsekwencje".

28-latek może zapłacić połowę nałożonej grzywny, o ile wpłaci ją w ciągu 15 dni.

Zobacz wideo Koronawirus. Jakie obostrzenia obowiązują poza Polską?
Więcej o: