Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Pod koniec tego tygodnia będzie wzrost potwierdzonych zachorowań

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że pod koniec tego tygodnia można spodziewać się informacji o ponownym wzroście liczby zachorowań na COVID-19. Ma to związek z prowadzeniem masowych testów wśród górników.

Sytuacja na Śląsku nie jest optymistyczna. Województwo śląskie jest najciężej dotkniętym koronawirusem województwem w Polsce, a znaczna część chorych na COVID-19 to pracownicy kopalni. Wojciech Andrusiewicz poinformował, że spośród blisko 10 100 zakażonych z województwa śląskiego 5 200 osób to górnicy. 

Zobacz wideo Leszczyna: Rygory sanitarne powinny być inne w różnych miejscach

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: 17,5 tysiąca testów wśród górników

Ministerstwo Zdrowia spodziewa się dalszego przyrostu liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Śląsku ze względu na zaplanowane testy, które będą prowadzone wśród pracowników kopalni. Minister resortu poinformował, że w tym tygodniu zostanie wykonanych 17,5 tysiąca testów wśród górników.

- Rozpoczynamy kolejną turę wymazywania kopalni Ziemowit, Marcel i Bzie. To druga tura wymazywania tych kopalni. Rozpoczynamy również testowanie kopalni Borynia - zapowiedział Andrusiewicz podczas wtorkowej konferencji prasowej. 

Wykonanie masowych testów wśród pracowników kopalni będzie prawdopodobnie wiązać się ze stwierdzeniem wielu nowych przypadków koronawirusa na Śląsku. Wojciech Andrusiewicz zaznaczył, że wzrost liczby zakażonych może nastąpić pod koniec tygodnia. 

Więcej o: