Kolejne zakażenia w tuchowskim klasztorze. Koronawirusa wykryto też u dziecka i dwóch nauczycieli

W tuchowskim klasztorze potwierdzono kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Jak podało Radio Kraków, zachorowania potwierdzono u 19 redemptorystów, a także u trzech osób świeckich. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto łącznie u 31 duchownych z Tuchowa.

Kolejnych 19 redemptorystów z tuchowskiego klasztoru jest zakażonych koronawirusem - informuje Radio Kraków. Wirusa SARS-CoV-2 wykryto w sumie u 31 duchownych (na 56).

W ostatnich godzinach zachorowania potwierdzono też u 14-letniego dziecka (uczestnika bierzmowania), jego matki, która jest nauczycielką w miejscowym przedszkolu oraz organisty, który uczy w Szkole Muzycznej w Tuchowie.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Kolejne zakażenia wśród redemptorystów z Tuchowa. "Sytuacja jest bardzo poważna"

W poniedziałek osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane kolejnym testom. Jak ustaliło Radio Kraków, tego dnia powinny być znane wyniki badań pensjonariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Tuchowie. Część z podopiecznych wzięła udział w mszy sprawowanej przez tucholskich redemptorystów. 

- Jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi. Sytuacja jest bardzo poważna. Ja mam nadzieję, że to niebezpieczeństwo bardzo się nie rozprzestrzeni, ale ryzyko jest ogromne. Jakby się udało ograniczyć zbędne kontakty przez najbliższy tydzień, to by pozwoliło opanować zagrożenie - powiedziała burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek w rozmowie z Radiem Kraków. 

Jak podała w poniedziałek Prowincja Warszawska Redemptorystów, przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą 43 osób i pojawiły się łącznie w sześciu wspólnotach: w Braniewie, Bardzie, Kościelisku, Tuchowie, Warszawie przy ul. Pieszej i Wrocławiu. 

"Mamy świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w naszych domach sprawia, że wielu żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Ubolewamy i przepraszamy wszystkich, którzy w niezamierzony sposób zostali wystawieni na możliwość zakażenia. Trwa przegląd wszystkich dotychczasowych zasad sanitarnych i potwierdzamy ich słuszność lub nakładamy nowe wewnętrzne procedury" - przekazał o. Mariusz Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

Więcej o: