Działoszyn. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w fabryce mrożonek i lodów. COVID-19 u 82 osób

Już 82 osoby z fabryki mrożonek i lodów "Anita" w Działoszynie (woj. łódzkie) choruje na koronawirusa. Do 56 osób, chorujących na CoViD-19, dołączyły kolejne 26 - informuje starosta pajęczański Zbigniew Gajęcki.

Fabryka mrożonek i lodów w Działoszynie to kolejne ognisko zachorowań na SARS-CoV-2 w Polsce. Po ostatnim badaniu przeprowadzonym w piątek, gdzie wymazy pobrano od 101 osób, do listy zakażonych w zakładzie dołączyły 26 osoby.

Nowe ognisko koronawirusa w woj. łódzkim

Informacje o zarażeniach wśród pracowników fabryki pojawiły się w ubiegłym tygodniu. W czwartek 4 czerwca odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Do określenia dokładnej liczby zakażonych, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wezwał 9. Łódzką Brygadę Obrony Terytorialnej.

Większość z zarażonych nie ma żadnych objawów i czuje się dobrze. Pozostali swój stan zdrowia określają jako "lekkie przeziębienie".

Łącznie w fabryce mrożonek i lodów "Anita" zakażone są 82 osoby, jednak testy są wciąż przeprowadzane.

Zobacz wideo Koniec z noszeniem maseczek? Rząd ogłosił nowe zalecenia

Do Działoszyna wracają obostrzenia

W samym powiecie pajęczańskim na kwarantannę skierowano ponad 450 osób. Od dnia 5 czerwca 2020r. w Działoszynie na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego zaczął działać punkt poboru wymazów ,,Drive- Thru”.

Od 5 czerwca w Działoszynie przywrócono również obostrzenia, mające zmniejszyć ilość zakażeń. Zamknięto wiele obiektów użyteczności publicznej, w tym parki, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnętrzne, place zabaw. Poza tym postanowiono ograniczyć dostęp do innych obiektów, między innymi: placówek oświatowych, bibliotek publicznych, urzędu miasta czy hali sportowej.

Sanepid dodaje, że produkty wytwarzane w działoszyńskiej fabryce nie są niebezpieczne dla klientów.

To już kolejne ognisko zakażeń koronawirusem w województwie łódzkim. W Sieradzkim Szpitalu im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego wykryto 80 nowych przypadków zarażenia wśród pracowników oraz pacjentów.

Więcej o: