Kolejne ognisko koronawirusa w woj. łódzkim. W sieradzkim szpitalu zakażonych jest 80 osób

W województwie łódzkim wykryto kolejne ognisko koronawirusa. Przeprowadzone w ostatnich dniach testy wykazały, że wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 80 pacjentów i pracowników Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prezydent Sieradza zapowiedział zwołanie sztabu kryzysowego i zaapelował do mieszkańców o przestrzeganie sanitarnych wytycznych.

W Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego testy wykazały obecność koronawirusa u 80 osób. - W grupie tej mamy 45 pacjentów szpitala. 40 przechodzi zakażenie bezobjawowo, pięciu jest z objawami COVID oraz chorobami współistniejącymi. Wszyscy oni przewożeni są do szpitali jednoimiennych w Łodzi i Zgierzu. Jeśli chodzi o personel medyczny, to przechodzi zakażenie bezobjawowo. Wszyscy zostali wysłani na kwarantannę - powiedziała w rozmowie z portalem sieradz.naszemiasto.pl rzeczniczka prasowa szpitala Grażyna Kieszniewska.

Dodała, że przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane na oddziałach: nefrologii, diabetologi i kardiologii. Jak dotąd nie udało się ustalić źródła zakażeń. 

Zobacz wideo Zgromadzenia i wesela do 150 osób. Otwarte siłownie, baseny, kina i teatry. Nowe zalecania rządu

Szpital w Sieradzu kolejnym ogniskiem koronawirusa w woj. łódzkim. Prezydent zwołuje sztab kryzysowy

W związku z wykryciem kilkudziesięciu zakażeń w szpitalu wojewódzkim, prezydent Sieradza zdecydował, że w poniedziałek zbierze się sztab kryzysowy. 

"Moi Drodzy liczba zarażonych koronawirusem w Sieradzu rośnie. Jutro zwołujemy sztab antykryzysowy będziemy podejmowali stosowne decyzje. Będę Was informował na bieżąco o sytuacji w mieście. Już teraz proszę Was byście na siebie uważali. Wiem, że każdy z nas chciałby już wrócić do normalności ale my dla naszego bezpieczeństwa musimy sami narzucić sobie obostrzenia. Przypominam Wam to od kilku miesięcy myjcie dokładnie ręce,noście maseczki i rękawiczki tam gdzie jest to konieczne , ograniczcie wyjścia z domu do niezbędnego minimum - tylko w ten sposób możemy ustrzec siebie i innych zarażeniem" - napisał na Facebooku Paweł Osiewała. 

Z ogniskami koronawirusa w woj. łódzkim mamy też do czynienia w fabryce mrożonek i lodów w Działoszynie (SARS-CoV-2 potwierdzono u 94 osób), w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim oraz domu pomocy społecznej w Łodzi. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zaznaczył, że w przypadku szpitala w Tomaszowie Mazowieckim i DPS-u w Łodzi nie ma już obaw o dalsze rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2. 

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 575 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. 119 z nich wykryto w woj. łódzkim. Od początku epidemii w tym województwie odnotowano już 2007 zachorowań.  

Więcej o: