Ministerstwo Zdrowia: 139 nowych przypadków koronawirusa, znów najwięcej na Śląsku

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce. Najnowsze statystyki mówią o 139 nowych przypadkach zakażenia i dwóch zgonach spowodowanych COVID-19. Najwięcej zakażonych jest na Śląsku.

O godzinie 10 Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe informacje na temat liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że stwierdzono kolejnych 139 przypadków, co oznacza, że od początku epidemii wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 24 826 osób. Wzrosła także liczba ofiar śmiertelnych COVID-19. Resort Łukasza Szumowskiego informuje o dwóch kolejnych zgonach spowodowanych tą chorobą. Łącznie z powodu choroby wywoływanej przez koronawirusa w Polsce zmarło 1117 osób.

Zobacz wideo Zasady organizacji egzaminów w dobie pandemii. Co się zmieni?

Koronawirus w Polsce. Na Śląsku 104 nowe przypadki zakażenia

Z najnowszych statystyk zaprezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że najwięcej przypadków koronawirusa stwierdzono w województwie śląskim - laboratoryjnie potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 104 osób. To rezultat prowadzenia testów na masową skalę wśród pracowników kopalni. Oprócz tego stwierdzono zakażenie koronawirusem u:

  • 15 osób z województwa małopolskiego,
  • sześciu osób z województwa wielkopolskiego,
  • pięciu osób z województwa świętokrzyskiego,
  • czterech osób z województwa opolskiego,
  • trzech osób z województwa dolnośląskiego,
  • jednej osoby z województwa kujawsko-pomorskiego,
  • jednej osoby z województwa podlaskiego.

Ministerstwo Zdrowia informuje także o dwóch zgonach spowodowanych COVID-19. Zmarli to 83-letnia kobieta, która zmarła w Zgierzu i 67-letni mężczyzna, którego zgon stwierdzono w Raciborzu. Osoby te miały choroby współistniejące. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce stwierdzono 1117 zgonów związanych z COVID-19.

Więcej o: