Zmarła 45-letnia sędzia z Rybnika. Była w szpitalu w związku z podejrzeniem COVID-19

Nie żyje sędzia Sądu Rejonowego w Rybniku Katarzyna Krawczyk-Mandrak. Według mediów wiele wskazuje na to, że mogła być zakażona koronawirusem - w sądzie są dwa przypadki SARS-CoV-2, a kobieta przebywała w szpitalu, miała problemy z oddychaniem.

W nocy z 2 na 3 czerwca zmarła sędzia Katarzyna Krawczyk-Mandrak z Sądu Rejonowego w Rybniku. Kobieta miała 45 lat, w przeszłości była m.in. prezeską rybnickiego SR. Krawczyk-Mandrak była też członkinią Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia".

Na stronie SR w Rybniku widnieje klepsydra:

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dzisiaj w nocy zmarła nasza koleżanka Pani Sędzia Katarzyna Krawczyk-Mandrak. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają Pracownicy Sądu Rejonowego w Rybniku
Zobacz wideo Śląsk zostanie odcięty od reszty kraju? „Na ten moment nie ma takich planów”

Nie żyje sędzia Katarzyna Krawczyk-Mandrak. Prawdopodobna przyczyna śmierci - COVID-19

Jak opisują śląskie media i katowicka "Gazeta Wyborcza", sędzia przebywała w szpitalu w Raciborzu w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (w Sądzie Rejonowym w Rybniku potwierdzono dwa zakażenia, dwie osoby są w kwarantannie).

Kobieta miała problemy z oddychaniem, a według m.in. "Dziennika Zachodniego" wiele wskazuje na to, że przyczyną jej śmierci był koronawirus.

Według stanu na 3 czerwca w Polsce odnotowano zakażenia koronawirusem u 24687 osób, 1115 spośród nich zmarło. Za ozdrowiałe uznano 12014.

Więcej o: