Koronawirus w Hiszpanii. Ostatniej doby nie odnotowano żadnej ofiary COVID-19 - pierwszy taki przypadek od marca

Ministerstwo Zdrowia Hiszpanii poinformowało, że w ciągu ostatnich 24 godzin nie odnotowano ani jednej ofiary śmiertelnej koronawirusa. Jest to pierwszy taki przypadek w kraju od początku marca.

Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia Hiszpanii wynika, że po raz pierwszy od początku marca nie odnotowano żadnej ofiary śmiertelnej koronawirusa. Dodatkowo obserwowany jest także stały spadek liczby nowych zakażeń. Ostatniego dnia testy potwierdziły chorobę COVID-19 u 71 osób. Najnowsze dane pokazują, że w ubiegłym tygodniu na oddział intensywnej terapii przyjęto zaledwie dziewięciu nowych pacjentów zakażonych koronawirusem.

Koronawirus w Hiszpanii. Ostatniej doby z powodu koronawirusa nie zmarła ani jedna osoba

Według oficjalnych danych resortu zdrowia od początku epidemii w Hiszpanii zmarło 27 127 osób zakażonych koronawirusem. Dotychczas infekcję SARS-CoV-2 potwierdzono u 239 638 osób. 

Jak podaje "El Pais" dane z Ministerstwa Zdrowia należy traktować z pewną ostrożnością. Urzędnicy resortu zajmują się teraz weryfikacją danych sprzed kilku miesięcy, aby jak najlepiej oszacować rozwój epidemii w kraju. Z tego powodu ministerstwo wydaje korekty, tak jak miało to miejsce w zeszłym tygodniu. Ministerstwo Zdrowia wykreśliło wtedy prawie dwa tysiące ofiar śmiertelnych z oficjalnego rejestru. Powodem miało być między innymi powielenie danych.

Zobacz wideo „Najpóźniej jesienią nastąpi drugie uderzenie związane z kryzysem finansowym”

W ciągu ostatnich 24 godzin zakażenie koronawirusem nie zostało wykryte u żadnej z przebadanych osób z kilku hiszpańskich regionów: Kantabrii, Estremadury, Galicji, Murcji, Melilli, Kraju Basków i La Rioja. W ostatnim tygodniu na ośmiu obszarach nie odnotowano z kolei żadnej ofiary śmiertelnej koronawirusa. Dotyczy to Kraju Basków, Nawarry, Murcji, Melilli, Balearów, Kantabrii, regionu Kastylia-La Mancha oraz Ceuty.

Więcej o: