Nowe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce? Dom dziecka i DPS w Liskowie poddane kwarantannie

- Przymusowej kwarantannie zostało poddanych w sumie 67 osób - 27 dzieci i 40 pensjonariuszy z Domu dziecka i Domu Pomocy Społecznej w Liskowie w województwie wielopolskim oraz pracownicy obydwu ośodków - informuje Radio Zet. Zakażanie wykryto u kierowcy, który pracuje dla placówek.
Zobacz wideo Energylandia - tak wyglądają procedury bezpieczeństwa w parku

Decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa zlecił kaliski starosta, Krzysztof Nosal. Okazało się bowiem, że zakażony jest kierowca. - Nie miał żadnych objawów - potwierdził Nosal.

Zarówno dom dziecka, jak i dom pomocy społecznej mieszczą się w tym samym budynku. 

Dodatkowo starosta kaliski poinformował, że pracownicy, którzy nie chcieli wracać do domów i narażać swoich domowników na zarażenie, mogli skorzystać z internatu i przeczekać w nim okres kwarantanny. Niebawem wykonane zostaną kolejne badania.

Kolejne potwierdzone zakażenia

1 czerwca po godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejny komunikat, informując o 202 nowych przypadkach zakażenia. Najwięcej nowych przypadków zostało potwierdzonych w województwie śląskim.

W komunikacie pojawiła się również informacja o jednym zgonie. To 54-letnia kobieta z Grudziądza w województwie kujawsko-pomorskim.

Więcej o: