Epidemia koronawirusa w Polsce. 219 przypadków w niedzielę 31 maja, zmarły trzy osoby

Ministerstwo Zdrowia podało w niedzielę zaktualizowane dane na temat liczby zakażeń w Polsce. Odnotowano 104 nowe przypadki zakażenia, nikt nie zmarł. Razem w niedzielę jest to więc 219 przypadków, wcześniej informowano o trzech zgonach.

W niedzielne popołudnie Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało dane na temat liczby zakażeń w Polsce. Zanotowano 104 nowe potwierdzone przypadki koronawirusa, z czego 35 pochodziło z woj. mazowieckiego, a 30 z woj. łódzkiego. 13 to woj. śląskie, 10 - woj. małopolskie, natomiast dziewięć było w dolnośląskim, cztery w podkarpackim, dwa w świętokrzyskim i jedno w podlaskim.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Koronawirus w Polsce. 219 nowych przypadków, trzy zgony, w niedzielę 31 maja

Resort przekazał, że nie odnotował zgonów. Jednocześnie biorąc pod uwagę poprzednie dane Ministerstwa Zdrowia, w niedzielę 31 maja odnotowano łącznie 219 przypadków, a w porannym komunikacie resort poinformował o zgonach trzech osób zakażonych koronawirusem.

Od początku epidemii w Polsce zanotowano 23 786 zakażeń koronawirusem, zmarły 1064 osoby.

W niedzielę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby przeprowadzono 16,4 tys. testów na obecność koronawirusa. W sobotę było to 25,6 tys., a w piątek 26,7 tys.

Epidemia w Polsce, dane z 31 maja (godz. 17.30):

Więcej o: