Pracownik sanepidu w Wieruszowie zakażony koronawirusem. Stacja zawiesiła działalność do odwołania

U jednego z pracowników sanepidu w Wieruszowie (woj. łódzkie) stwierdzono zakażenie koronawirusem - tę informację potwierdził portalowi Gazeta.pl rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Działalność stacji została zawieszona do odwołania.

- Zakażenie stwierdzono u jednej osoby - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Zbigniew Solarz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Kilkunastu pozostałych pracowników stacji trafiło na kwarantannę.

Zakażenie może mieć związek z sytuacją w odległym o kilkanaście kilometrów Kępnie. Wśród pracowników znajdującej się tam fabryki mebli stwierdzono w ostatnich dniach kilkaset przypadków.

W piątek Łódzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zawiesił do odwołania działanie wieruszowskiego sanepidu. Jego zadania przejął sanepid w Wieluniu.

- Tak szybko, jak będzie to możliwe, zgodnie z procedurami po badaniach osób na kwarantannie stacja wznowi działanie - zapewnia Zbigniew Solarz.

Zobacz wideo Koniec z limitami liczby osób w kościołach, sklepach czy gastronomii? Nowe zalecenia rządu

Koronawirus w Polsce

Według stanu na sobotę godz. 10, w Polsce stwierdzono dotychczas łącznie 23 376 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 1 051 osób.

Więcej o: