Pracownik sanepidu w Wieruszowie zakaony koronawirusem. Stacja zawiesia dziaalno do odwoania

U jednego z pracownikw sanepidu w Wieruszowie (woj. dzkie) stwierdzono zakaenie koronawirusem - t informacj potwierdzi portalowi Gazeta.pl rzecznik prasowy Wojewdzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w odzi. Dziaalno stacji zostaa zawieszona do odwoania.

- Zakażenie stwierdzono u jednej osoby - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Zbigniew Solarz z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi. Kilkunastu pozostałych pracowników stacji trafiło na kwarantann.

Zakażenie może mieć związek z sytuacją w odległym o kilkanaście kilometrów Kępnie. Wśród pracowników znajdującej się tam fabryki mebli stwierdzono w ostatnich dniach kilkaset przypadków.

W piątek dzki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zawiesił do odwołania działanie wieruszowskiego sanepidu. Jego zadania przejął sanepid w Wieluniu.

- Tak szybko, jak będzie to możliwe, zgodnie z procedurami po badaniach osób na kwarantannie stacja wznowi działanie - zapewnia Zbigniew Solarz.

Zobacz wideo Koniec z limitami liczby osób w kościołach, sklepach czy gastronomii? Nowe zalecenia rządu

Koronawirus w Polsce

Według stanu na sobotę godz. 10, w Polsce stwierdzono dotychczas łącznie 23 376 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 1 051 osób.