Ozdrowieniec z DPS-u w Kaliszu ponownie w szpitalu. Test znowu wykazał koronawirusa

Pensjonariusz DPS zakażony koronawirusem wyszedł ze szpitala w Poznaniu i ogłoszono, że wyzdrowiał. Teraz ponownie trafił pod opiekę lekarzy - testy wykazały, że dalej jest zakażony. Przebywa w szpitalu w Kaliszu.

Radio Poznań opisuje sprawę jednego z pensjonariuszy DPS w Kaliszu. Mężczyzna zakażony koronawirusem był leczony w Poznaniu i po tym, jak uznano go za ozdrowieńca (po dwóch testach), wyszedł z placówki.

Jednak po powrocie do DPS stan zdrowia pensjonariusza pogorszył się i ponownie trafił on do szpitala. Tym razem do zakaźnego w Wolicy (woj. wielkopolskie). "Test wykazał, że pensjonariusz ma koronawirusa" - czytamy. Nie jest jasne, czy doszło do ponownego zakażenia, czy też np. wirus nie był zwalczony.

Ozdrowieniec z koronawirusem. Szpital nic nie wie

Poza tym pensjonariuszem, do szpitala trafiły jeszcze dwie osoby z DPS, które miały z nim kontakt. Nie wiadomo, czy zakaziły się SARS-COV-2.

Natomiast, jak tłumaczyła Radiu Poznań zastępca dyrektora placówki w Wolicy Ewa Zalc-Budziszewska: - Choroba nie do końca jest rozpoznana i u pacjentów w starszym wieku może powracać, choć objawy mogą być łagodne.

Z kolei szpital w Poznaniu ocenił, że nie ma informacji z Kalisza na temat ozdrowieńca, który ponownie trafił pod opiekę lekarzy. Szpital "nawet nie wie, o którego pacjenta chodzi".

Koronawirus w Polsce - 29 maja

W piątek przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 141 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce, z czego aż 98 z nich potwierdzono u osób z województwa śląskiego. Od początku epidemii w Polsce wykryto 22 964 zakażeń koronawirusem, zmarły 1043 osoby.

Zobacz wideo Śląsk zostanie odcięty od reszty kraju? „Na ten moment nie ma takich planów”
Więcej o: