Korea Południowa walczy z kolejnymi zakażeniami. Wracają obostrzenia w stolicy kraju

W Korei Południowej odnotowano kolejne 58 przypadków zakażenia koronawirusem. Wczoraj było ich 79 - najwięcej od dwóch miesięcy. W związku z kolejnym wzrostem liczby zakażonych w Seulu i okolicznych miejscowościach przywrócono część obostrzeń.

Na początku maja w Korei Południowej nie odnotowywano żadnych nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Niestety, w ostatnich dniach doszło do kolejnego skoku liczby zakażeń. W czwartek 28 maja potwierdzono obecność koronawirusa u 79 osób, a w piątek 29 maja - u kolejnych 58. Ten wzrost zakażeń ma związek z dwoma ogniskami wirusa. Jednym z nich stała się seulska dzielnica barów, Itaewon. Drugie to centrum logistyczne należące do dużej firmy wysyłkowej znajdujące się w mieście Bucheon. Prawie 90 proc. nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Korei Południowej, które stwierdzono w tym tygodniu, to przypadki z Seulu i okolicznych miejscowości.

Zobacz wideo Korea Płd. przetwarza 95 proc. marnowanej żywności

Korea Południowa. Najbliższe dwa tygodnie pokażą, czy dojdzie do drugiej fali zakażeń

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem władze lokalne zdecydowały się na przywrócenie niektórych restrykcji. Od 29 maja do 14 czerwca w Seulu i pobliskich miastach zamknięte będę parki, muzea i galerie sztuki. Władze zaapelowały, aby bary i nocne kluby zawiesiły swoją działalność, a pracodawcy umożliwili pracownikom pracę zdalną. Wiceminister zdrowia Korei Południowej stwierdził, że najbliższe dwa tygodnie będą kluczowe i pokażą, czy uda się wygasić dwa nowe ogniska koronawirusa, czy też dojdzie do drugiej fali zakażeń.

Więcej o: