RMF FM: Noszenie maseczek na świeżym powietrzu nie będzie obowiązkowe już w najbliższy weekend

Podczas konferencji prasowej rządu przedstawione zostaną nowe zalecenia dotyczące wprowadzenia IV etapu odmrażania gospodarki oraz regulacji związanych z noszeniem maseczek. Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM zostaną one wprowadzone już pod koniec tego tygodnia.
Zobacz wideo Kamil Bortniczuk o wpadce premiera w restauracji

Jak informuje RMF FM obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu zostanie zniesiony już od najbliższego weekendu. Według nieoficjalnych ustaleń decyzja rządu została przyspieszona ze względu na oczekiwania Polaków. 

RMF FM: Obowiązek noszenia maseczek częściowo zniesiony już w tym tygodniu

Z doniesień dziennikarzy wynika, iż rząd zlecił przeprowadzenie badań opinii publicznej dotyczących obowiązku noszenia maseczek. Według badań wiele osób nie przestrzega nakazu zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych oraz deklaruje, że nie chce stosować się do tych zaleceń.

Ma to być jednym z powodów, dla których rząd częściowo chce zrezygnować z tego obostrzenia. Wcześniej politycy informowali, że decyzja ta podjęta zostanie na podstawie analiz przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia i związanych z rozwojem sytuacji epidemiologicznej w kraju. 

Obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych został wprowadzony w Polsce z dniem 16 kwietnia. Od tego momentu konieczne było noszenie maseczki przy każdym wyjściu z domu: na ulicę, do parku, sklepu, kościoła czy do pracy. Według najnowszych ustaleń obostrzenie to nie będzie dotyczyło teraz otwartych miejsc publicznych.

Usta i nos mają być cały czas zasłaniane w miejscach zamkniętych. Dotyczyć to będzie więc sklepów, banków, poczty, biur oraz komunikacji miejskiej i taksówek. 

Więcej o: