Konferencja Mateusza Morawieckiego - nowe zasady dotyczące wesel od 6 czerwca. Jaki będzie limit osób?

Podczas konferencji prasowej rządu ogłoszone zostały regulacje związane z wprowadzeniem IV etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady dotyczą między innymi branży ślubnej i weselnej. Jakie są zalecenia rządu w tej sprawie?
Zobacz wideo Kolejne etapy odmrażania gospodarki. Co z branżą ślubną?

Ministerstwo Rozwoju w komunikacie z poprzedniego tygodnia informowało o konsultacjach z przedstawicielami branży ślubnej na temat możliwości powrotu do organizowania wesel. Nowe regulacje w tej sprawie przedstawione zostały w środę 27 maja na konferencji prasowej rządu. Najważniejszym zaleceniem jest liczba gości uzależniona od przestrzeni dostępnej dla jej uczestników.

Nowe zasady dotyczące wesel - jakie regulacje przedstawił rząd?

Premier podkreślał, że celem wprowadzenia obostrzeń było przesunięcie liczby zakażeń w Polsce tak, by nie przeciążyć służby zdrowia. Według Mateusza Morawieckiego aktualne dane świadczą o tym, że epidemia koronawirusa została w Polsce lepiej opanowana niż w innych krajach Unii Europejskiej. To z kolei stanowi podstawę znoszenia kolejnych obostrzeń.

Jakie regulacje dotyczyć będą organizacji wesel?

Od 6 czerwca możliwa jest organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Weselnicy nie będą musieli nosić maseczek. Obowiązują jednak dotychczasowe wytyczne sanitarne.

Więcej szczegółów ma zostać przedstawionych w osobnym rozporządzeniu.