Joe Biden skrytykował Donalda Trumpa za nienoszenie maseczki. "To absolutny głupiec"

Joe Biden, który najprawdopodobniej zmierzy się z Donaldem Trumpem podczas nadchodzących wyborów prezydenckich w USA, nazwał swojego rywala "absolutnym głupcem", ponieważ urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych nie nosi maski ochronnej w miejscu publicznym.

We wtorek 26 maja prezydent USA Donald Trump podał dalej wpis dziennikarza Brita Hume'a, który opublikował zdjęcie Joe Bidena, pisząc: "To może pomóc w wyjaśnieniu, dlaczego Trump nie lubi nosić maski w przestrzeni publicznej". Na fotografii widać kandydata na prezydenta Demokratów, który nosi maskę podczas uroczystości związanych z obchodami Memorial Day

Joe Biden: Prezydenci nie powinni być fałszywie męscy

Joe Biden odniósł się do wpisu udostępnionego przez Donalda Trumpa podczas wywiadu dla telewizji CNN. Polityk nazwał swojego politycznego oponenta "absolutnym głupcem", wskazując, że nie zakrywa on ust i nosa w przestrzeni publicznej, choć takie zalecenia wydają lekarze na całym świecie.

- Takie zachowanie macho, dla faceta.... Nie powinienem zaczynać, ale to po prostu kosztuje życie ludzi - mówił Joe Biden

Dziennikarka CNN Dana Bash zauważyła, że zasłanianie ust i nosa stało się kwestią polityczną, a prezydent Donald Trump podsyca konflikt na tym tle, po czym zapytała Joe Bidena, czy jego zdaniem noszenie maski oznacza siłę czy słabość.

- Prezydenci powinni prowadzić, a nie angażować się w głupoty i być fałszywie męscy - skomentował Joe Biden.

Zachowanie Bidena "osobliwe"? Tak uważa przedstawicielka Białego Domu

Sekretarz prasowa Białego Domu Kayleigh McEnany powiedziała podczas briefingu, że to "osobliwe", że Joe Biden zakłada maskę, będąc na zewnątrz, a nie nosi jej w domu, np. podczas wywiadów udzielanych online.

- Jest jednak trochę dziwne, że w swojej piwnicy, tuż obok żony, [Joe Biden - red.] nie nosi maski. Ale nosi ją na zewnątrz, gdy zachowuje społeczny dystans. Myślę więc, że jest w tym pewna rozbieżność - powiedziała McEnany, której słowa cytuje portal time.com

Przepisy federalne w USA, podobnie jak w Polsce, nie wskazują konieczności noszenia maski ochronnej w domu oraz w towarzystwie osób żyjących w tym samym gospodarstwie domowym.

Więcej o: